Vážení  rodičia,

nastal čas, keď sa v rodinách budúcich prvákov  rozhodujete o tom, do ktorej základnej školy zapíšete svoje dieťa.

Pri tomto vážnom rozhodovaní Vám chceme byť nápomocní a oboznámiť Vás s novými informáciami o zápise dieťaťa do školy.

Zapisujú sa deti narodené od 1.9.2017 do 31.8.2018

a deti,  ktoré v minulom šk. roku pokračovali v predprimárnom vzdelávaní.

Zákon ukladá, že zápisy na základných školách prebiehajú v období od 1. do 30. apríla. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu Vás prosíme, aby ste sledovali upresnenie času a spôsobu zápisu.

Povinnosti rodičov

Každý rodič, resp. zákonný zástupca, s trvalým pobytom na území SR je povinný prihlásiť dieťa, ktoré dovŕši do 31. 8. 2024 šiesty rok života do prvej triedy základnej školy. Od povinnej školskej dochádzky nemožno nikoho oslobodiť.

Pri zápise je potrebné predložiť občiansky preukaz zákonného zástupcu rodiča a rodný list dieťaťa.

Čo Vám naša škola ponúka?

• Kvalitné vzdelávanie v triedach vybavených digitálnou zobrazovacou technikou – interaktívna tabuľa alebo projektor s magnetickou tabuľou, či iných moderných technológií vo vyučovaní,
  • vyučovanie anglického jazyka už od 1.ročníka
  • vyučovanie v športovej triede od 1.ročníka - športová gymnastika a futbal
  • pre žiakov zo športových tried organizovanie tréningov spojených s relaxáciou,
  • telocvičňa, posilňovňa, blízkosť klziska a výhodná poloha dostupných športovísk TJ Partizán,
  • zapojenosť školy do projektu Šach v škole už od 1.ročníka, či iných medzinárodných projektov,
  • starostlivosť o žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami,
  • konzultácie a poradňa so školským pedagógom,
  • vyučovanie v odborných a jazykových učebniach,
  • bohatá mimoškolská činnosť v rámci CVČ pri ZŠ, záujmových krúžkoch a výborná spolupráca s telovýchovnými organizáciami,
  • zmysluplné využitie voľného času v školskom klube detí už od 7:00 hod.,
  • pravidelné pobyty žiakov v škole v prírode od 1. až po 9.ročník,
  • pestrú stravu v školskej jedálni aj pre deti s celiakiou, mliečna desiata,  mliečny automat a školský bufet,
  • prezentácia školy na verejnosti,
  • dobrá spolupráca pedagógov s rodičmi a inými inštitúciami pri výchove a vzdelávaní našich žiakov.

Ak chcete vedieť viac, tak kliknite na https://zsbkbj.edupage.org

Rodič a dieťa budúceho prváčika má možnosť v dohodnutom termíne zažiť ľubovoľnú vyučovaciu hodinu na 1.stupni.

Tešíme sa na Vás!