Trieda s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy

IV.B - trieda s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy

„My sme trieda športová, vždy ideme do boja.

Lopty, puky, rakety, berieme si do ruky.“!

Tieto slová sú zároveň hymnou IV.B triedy od šk.roku 2015/2016 až doteraz.

Nástupom do školy dostali do vienka „ďalšiu mamu a ocka“, ktorí ich sprevádzajú cestou v školských laviciach.

Ráno tr. uč. Mgr. Edita Hollá Vašková, poobede boli tréneri p.uč. Mgr. Tomáš Dorin, p.uč. Mgr. Roman Chovan a teraz Mgr. Dana Stoláriková na športovej príprave.

Šport navyše, ktorému sa venujú, nijak neovplyvňuje ich povinné predmety, pretože športová príprava prebieha v popoludňajších hodinách 3x tyždenne.Zahŕňa rôzne športové aktivity, ktoré sú v bežnej telesnej výchove len v minimálnom počte hodín alebo vôbec. Žiaci tak majú možnosť sa detailnejšie venovať futbalu, stolnému tenisu, korčuľovaniu, plávaniu či tenisu.

Od útleho veku, si tým vytvárajú hodnoty ako čestnosť,súťaživosť, spolupatričnosť, empatiu, rešpektovanie pravidiel,súdržnosť.

Na druhej strane však aj prirodzenú dravosť, bojovnosť, pevnú vôľu a silu ísť za svojím cieľom. Toto všetko a mnoho iného šport určite prináša.

„Nezanedbávame“ však ani iné aktivity. Máme radi divadlo, tanec a zábavu.

Vzdelanie je však pre nás vždy na 1. mieste a preto učiť sa je pre nás to najdôležitejšie.

Za 1. polrok sme sa naučili už veľa čítať, počítať, písať, vieme toho veľa z anglického jazyka, či z oblasti prírody a ľudského tela. Odmenou nám bolo nielen naše „prvé vysvedčenie“, ktoré nám odovzdal  p. riaditeľ Mgr. Ivan Bandurič, ale aj skvelý pocit, čo všetko sme za tak krátky čas dokázali a ešte dokážeme.

A tak ako sme slovami triednej hymny 1.B začínali,tak nimi aj končíme .....

„B-éčkári sú extra trieda,kto neverí,uvidí.

Dokážeme, že sme špička, majstri školy, frajeri“!