Okienko výchovnej poradkyne Monitor 5 / Monitor 9 Prihlášky na SŠ Prijímačky na SŠ Tlačivá Linka Detskej dôvery

Výchovné poradenstvo

Prijímačky na SŠ

Termíny prijímacích skúšok

v školskom roku 2023/2024

I. kolo

1. termín

a) Pre odbory vzdelávania, v ktorých sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania

29. 4. 2024

V prípade potreby, vzhľadom na počet uchádzačov, aj 30. apríl 2024 a 26.apríl 2024.

b) Pre odbory vzdelávania, v ktorých sa nevyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania (talentovky)

2. 5. 2024

V prípade potreby, vzhľadom na počet uchádzačov, aj 3. máj 2024.

2. termín

a) Pre odbory vzdelávania, v ktorých sa nevyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania

6. 5. 2024

b) Pre odbory vzdelávania, v ktorých sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania

9. 5. 2024

Termíny konania prijímacích skúšok na stredné športové školy

Overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania v odboroch vzdelávania sa na stredných športových školách koná v dvoch fázach:

Prvá fáza - overenie športového nadania: od 18.3. do 12.4.2024                            pre všetky druhy športov.

Druhá fáza – termín overenia zdravotnej spôsobilosti 29. apríl 2024

v prípade potreby, vzhľadom na počet uchádzačov, aj 30. apríl 2024 a 26. apríl 2024 (1.termín) alebo 9.máj 2024 a v prípade potreby, vzhľadom na počet uchádzačov, aj 10. máj 2024 a 13. máj 2024.

II.kolo na nenaplnený počet miest   20. jún 2023

Výsledky prijímacích skúšok

Riaditeľ strednej školy zverejní na výveske školy a na webovom sídle školy zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania  17. mája 2024

Potvrdenie o nastúpení na SŠ

Zákonný zástupca písomne potvrdí nástup žiaka na strednú školu  24. mája 2023

Harmonogram zberu informácií k prijímaniu uchádzačov so základným vzdelaním na denné štúdium stredných škôl pre školský rok 2022/2023 je zverejnený na

Prijímacie skúšky

Riaditeľ strednej školy pozve uchádzačov na prijímacie skúšky najneskôr 5 dní pred termínom ich konania.

Ak riaditeľ strednej školy zaradil do podmienok prijímacieho konania prijatie uchádzača bez prijímacej skúšky na základe výsledkov externého testovania, uchádzač, ktorý splnil podmienky prijatia bez prijímacej skúšky, prijímaciu skúšku nebude konať a bude mu priznaný maximálny počet bodov za prijímaciu skúšku.

Zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania

V počte žiakov, ktorých prijíma do prvého ročníka, riaditeľ strednej školy rezervuje potrebný počet miest pre všetkých uchádzačov, ktorí sa prijímacej skúšky zo zdravotných dôvodov nemohli zúčastniť a boli riadne ospravedlnení; týmto uchádzačom určí riaditeľ strednej školy náhradný termín prijímacej skúšky najneskôr do 31. 8. 2022.

Harmonogram zberu informácií k prijímaniu uchádzačov so základným vzdelaním na denné štúdium stredných škôl pre školský rok 2021/2022 je zverejnený na

Potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium

Zákonný zástupca najneskôr 23. mája 2022 (23:59 hod.) písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie. Ostatné rozhodnutia o prijatí na odbory vzdelávania uvedené v prihláške strácajú platnosť.

Písomné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na štúdium  sa môže podať:

1. osobne v SŠ(vyžiadať si potvrdenie o podaní s dátumom a podpisom),

2. poštou (23.máj pečiatka pošty o podaní),

3.mailom –  riadne podpísané a zoskenované.

Zákonný zástupca podáva potvrdenie o nastúpení resp. nenastúpení na každú SŠ, kde žiaka prijali. Teda aj na tú  SŠ, kde žiak nenastúpi (informuje školu o nenastúpení)

Potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na štúdium podpisujú obaja rodičia. Výnimku predstavujú rodičia, ktorí sa dohodli, že prihlášku na štúdium na SŠ podpisuje len jeden z nich a riaditeľovi zaslali písomné vyhlásenie. V tomto prípade aj potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na štúdium môže podpísať len jeden rodič.

Odvolanie

Zákonný zástupca sa môže proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí odvolať v lehote do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia. V prípade, že zákonný zástupca do 23. mája 2022 už potvrdil nastúpenie na štúdium na odbor vzdelávania, do ktorého bol prijatý a odvolanie voči neprijatiu do odboru vzdelávania na inej alebo na tej istej strednej škole podal až po 23. 5. 2022 a tomuto odvolaniu bude vyhovené (t. j. uchádzač bude na túto školu prijatý na základe odvolania), tento uchádzač bezodkladne oznámi riaditeľovi strednej školy, na ktorej pôvodne potvrdil nastúpenie na štúdium do odboru vzdelávania, zrušenie tohto potvrdenia.