Okienko výchovnej poradkyne Monitor 5 / Monitor 9 Prihlášky na SŠ Prijímačky na SŠ Tlačivá Linka Detskej dôvery

Výchovné poradenstvo

Okienko výchovnej poradkyne

KTO je výchovná poradkyňa?

Ing. Stanislava Olahová

KDE ju možno zastihnúť?

Kabinet  výchovného poradcu:  H 11,  hlavný pavilón

KEDY ?

Pondelok   od  13:30 – 15:30 hod.

Štvrtok   od 9:30 - 12:30 hod.

Pri riešení závažných problémov v ktorýkoľvek iný deň a čas.

Kontakt:   0908 313 092

telefón - sekretariát školy:   054/472 21 29

e-mail:   stana.olahova@gmail.com

OBLASTI  ČINNOSTI  VÝCHOVNÉHO  PORADCU:

• Profesijná orientácia žiakov - Vykonávať poradenstvo v duchu humanizmu a demokracie, dodržiavania a obhajovania základných ĽP a práv dieťaťa pri riešení profesijných potrieb žiakov.
  • Preventívne programy - v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa priebežne monitorovať správanie sa detí a žiakov a zabezpečovať preventívne programy zamerané na predchádzanie nežiaducich prejavov správania žiakov a všetkým formám diskriminácie, xenofóbie, antisemitizmu  a intolerancie.
  • Osobné a osobnostné problémy žiakov -  Monitorovať správanie sa žiakov a zmeny v prípadoch podozrenia na porušovanie ich zdravého osobnostného vývinu zabezpečiť ich ochranu a bezodkladne riešiť vzniknutý problém v súčinnosti s vedením školy a zá-konnými zástupcami dieťaťa.
  • Participácia žiakov na riadení školy- Viesť žiakov k aktívnej účasti pri kreovaní žiackeho školského parlamentu a podporovať participáciu žiakov i rodičov na tvorbe školského poriadku; pristupovať dôsledne k napĺňaniu výchovy k ľudským právam.
  • Ak potrebuješ usmerniť pri výbere SŠ,
  • ak ťa niekto šikanuje, úmyselne ti ubližuje,
  • ak ti nie je jedno, čo sa deje v triede,
  • ak potrebuješ sa zdôveriť,
  • ak potrebuješ upozorniť na nedostatky, ktoré sú okolo teba.

PRE KOHO ?

• Pre žiakov,