To sme my

Národný projekt POP3

Piatok 19. 4. 2024

• Biblická olympiáda

V tomto školskom roku sa uskutočnil už 22. ročník Biblickej olympiády. Jej cieľom je výchova k hodnotám a medziľudským vzťahom na základe spoznávania biblických postáv a udalostí. Predmetom súťaže boli vybrané knihy Svätého písma a to: SZ – Genezis 12 – 36, Daniel 1 – 6, 13, NZ – Evanjelium podľa Jána a Žalm 27. Spoločnou témou kníh boloVytrvať vo viere“. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci našej školy rímskokatolíckej náboženskej výchovy: Jarmila Tvardzíková 8.C, Terézia Baňková 6.C a Ivan Halčák 6.C.

• ZÁPIS DETÍ DO 1.ROČNÍKA NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

Vážení rodičia,

nastal čas, keď sa v rodinách budúcich prvákov rozhodujete o tom, do ktorej základnej školy zapíšete svoje dieťa.

Pri tomto vážnom rozhodovaní Vám chceme byť nápomocní a oboznámiť Vás s novými informáciami o zápise dieťaťa do školy.

Zapisujú sa deti narodené od 1.9.2017 do 31.8.2018

a deti, ktoré v minulom šk. roku pokračovali v predprimárnom vzdelávaní /mali odklad školskej dochádzky/.

Zápis bude prebiehať podaním prihlášky:

1. elektronicky – zákonný zástupca využije mo
  • Výlet po pamiatkach UNESCO

Aj tento rok sme na nadviazali na tradíciu výletov do krajín Európskej únie a Veľkej Británie, no tentoraz sme si vybrali cestu po pamiatkach UNESCO. A podarilo sa nám ich navštíviť hneď desať.

Prešli sme Slovenskom, Českom, Nemeckou do Belgicka, kde sme sa zastavili pri symboloch Belgicka - Atomiu a veterných mlynoch, navštívili starobylé mestečko Bruggy – vyhlásené za „Benátky severu“. Po návšteve múzeí čokolády a hranoliek spojených s ochutnávkami sme pokračovali do Francúzska. Trajektom sme sa preplavili do Anglicka, kde sme navštívili „kamenné hodiny“ Stonehenge z doby kamennej a bronzovej, pláž pri bielych útesoch a historický hrad Dover. V typicky „anglických mestečkách“ Salisbury a Canterbury sme si mohli vyskúšať „fish and chips“, no cieľovou destináciou bol Londýn so všetkými jeho pamiatkami a lákadlami – plavba loďou po rieke Temža, jazda londýnskym metrom a „double decker“ poschodovým autobusom. Trafalgarské námestie plné holubov a turistov, Westminsterský palác, prechod po sklenenej časti mosta Tower Bridge, kráľovská stráž pred Buckinghamským palácom i príchod kráľa k sídlu ... to všetko a oveľa oveľa viac.

• Interview trochu inak

Slohovú čast jazyka žiaci veľmi ,,nemusia". Ale keď sa spojí príjemné z užitočným, všetko ide ako po masle. Využili sme vplyv médií a tému ,,Interview" sme realizovali v spolupráci s Matejom Zavackým a jeho psou influencerkou Pampi, ktorí pomáhajú útulkom s adopciou zvierat. Deti si naštudovali informácie o čoraz populárnejšej psej princeznej, spravili si o nej projekty, napísali si pútavé otázky a pripravili triedu na vzácnu návštevu. Nezabudli ani na pamlsky a darčeky pre psíkov v útulku. Celé interview bolo v réžii našich šikovných žiačok. Radosť detí pri príchode Pampi bola neopísateľná. Každý sa jej chcel dotknúť, pohladkať, či spraviť si selfie. Sme radi, že akcia splnila účel, deti sa pútavou formou naučili učivo slohu a v neposlednom rade sa veľa dozvedeli o dočaskovaní, či adopcii zvierat. Ďakujeme Pampi a Matejovi, že si na nás našli čas, želáme veľa nových vtipných videí a držíme labky v ďalších úspešných adopciách. Fotogaléria TU.

• OTVORENÁ HODINA PRE PREDŠKOLÁKOV

Predškoláci na návšteve vo "veľkej škole"

Dňa 23.03.2024 sa predškoláci zúčastnili otvorenej hodiny v prváckych triedach. Vyskúšali si, aké je to byť školákom.

Pani učiteľky previedli deti zákutiami jednotlivých vyučovacích predmetov. Prváci ukázali, čo sa za pár mesiacov vo „veľkej škole“ naučili a spolu so škôlkarmi pracovali na zadaných úlohách, čítali, počítali, hrali sa, zabávali.

Rodičia si prezreli areál školy, informovali sa o triedach, učebniach i o ponuke školy.

Deti sa v škole cítili veľmi príjemne, o čom svedčilo ich nadšené rozprávanie. Veríme, že aj vďaka tomuto stretnutiu, pôjdu deti k zápisu do prvej triedy s ľahkosťou a radosťou.

• Včera - 28.3.2024 bol posledný deň nášho výletu. Navštívili sme Londýn. Plavili sme sa loďou po Temži a pozreli si skvosty Londýna: Big Ben, The Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, London Eye, Tower Bridge. Fotogaléria TU.