Navigácia

Napísali o nás

Futbalistky ZŠ B. Krpelca v Bardejove prekročili svoj tieň

Vydané 19.06.2016

Futbalistky ZŠ B. Krpelca v Bardejove prekročili svoj tieň. Zo skromných podmienok vybojovať taký úspech, to chce tvrdú a systematickú  prácu a mnoho odriekania.

Dňa 15. júna hostil štadión v Olomouci najlepšie tímy zo Slovenska i Česka vo futbale. Odohrávalo sa tam celoštátne i medzinárodné kolo – 14. ročník najväčšieho futbalového turnaja ZŠ. Víťazi zo Slovenska a víťazi z Česka v kategórii chlapcov i dievčat odohrali rozhodujúce zápasy o superpohár Česko-Slovenska. Poďme trošku do histórie. Coca-cola cup je najväčšou futbalovou udalosťou roka určená mládeži. Bola založená 1. mája 2007. Cieľom tohto projektu je motivovať mládež k pohybu , k aktívnemu životnému štýlu a zároveň objavovať nádejné futbalové talenty.

V tomto roku sa tým „našim talentom“  splnili snáď tie najtajnejšie dievčenské sny a túžby, nielenže sa stali majsterkami Slovenska v školskom pohári Coca- cola cup, ale si zahrali aj superfinále, v ktorom jednoznačne porazili doterajšie víťazky – Češky z Pardubíc 2:0. A to všetko pod vedením skvelého dlhoročného trénera – pána Jozefa Mateja. O tom, že náš Jožko, ako ho mnohí volajú, žije futbalom, to každý vidí. Aj napriek svojim šedinám je stále činný a má dobrý pocit, ktorý ho neustále poháňa ďalej a kladie si čoraz vyššie ciele. Pod jeho vedením naše žiačky vyhrali 1. miesto a získali putovný superpohár česko-slovenska, okrem toho získali aj fantastickú cenu v podobe zájazdu na futbalové UEFA EURO 2016 do Marseille vo Francúzsku, kde bude naše mužstvo trénovať Honza Koller - najlepší strelec Českej republiky doteraz. Okrem toho sa stretnú s chlapcami – viťazmi vo svojej kategórii a budú spoločne a zaslúžene relaxovať pri mori. Dňa 30. júna sa zúčastnia na futbalovom zápase a nie je vylúčené, že bude hrať aj Slovensko, ak postúpime do  štvrťfinále.

Keďže sme nemohli byť účastníkmi zápasov a vyhlasovania výsledkov v Olomouci z pochopiteľných dôvodov, asi 700 zamestnancov i žiakov sa s našimi reprezentantkami stretli spoločne na školskom dvore a privítali ich burácajúcim a dlhotrvajúcim potleskom na domovskej pôde dňa 17.6.2016 za prítomnosti vedúceho odboru školstva v Bardejove, Reného Semanišina, deň po ich návrate. Bolo to stretnutie plné emócií zo strany žiakov i pedagógov. Riaditeľ školy. Ivan Bandurič, udelil dievčatám mimoriadne pochvaly a odmenil ich vecnými cenami pred očami všetkých prítomných.

Naša brankárka, Saška Semanová, podržala svoj tím a počas celého pobytu v Olomouci si zachovala čisté konto, nevsietili jej žiadny gól. Celé družstvo bránilo, útočilo, mala okolo seba „pravé obrankyne – bojovníčky, futbalové srdciarky“, ktoré sa jej snažili uľahčiť  prácu.

Kapitánka družstva, Saška Tejová, si z rúk Jana Kollera a Szillarda Nehmetha i ďalších popredných funkcionárov hrdo prevzala za svoj tím prekrásny, mohutný putovný superpohár. O tom, že to bol superpocit, nemusím ani hovoriť. Tím pozostával z nielen výborných hráčok, ale i žiačok dosahujúcich výborné výchovno-vzdelávacie výsledky, žiačok športových tried: Sabína Sokolová, Alexandra Tejová, Dominika Berečšáková, Petra Čornaničová, Jaroslava Kačmárová, Andrea Fecková, Sofia Rozsýpaná, Sára Jeleňovská, Sára Sviatkovská, Alexandra Semanová, Lucia Billá, Gabriela Matijková a Nikola Zajacová. Preto si dovolím jedno pravdivé tvrdenie. „Športové triedy a dvojfázový tréning majú svoje opodstatnenie.“

Zelená je tráva..., tak sa spieva v známej piesni. Práve trávnik sa stal pre naše dievčatá druhým domovom, na ňom sa tešia z úspechov, za ktorými stojí „kopec“ driny, modrín, hádok i udobrení. Ale všetko to prebolí, na to zlé sa rýchlo zabudne, no úspech zanechá v každej z nich svoju stopu. Stopu, ktorá ich navedie ďalej a verím, že ak im to zdravie dovolí, nepovesia kopačku na klinec a budú šíriť ďalej dobré meno ak nie našej škole, tak nášmu mestu, ale stále ostanú „naše odchovankyne“.

My tým našim „želiezkam v ohni“ prajeme veľa zdravia, úspechov v škole i na poli futbalu. Chceme aj naďalej byť svedkami ich úspechov a tešiť sa spolu s nimi. Dievčatá, patrí vám právom pomyselné jedno „VEĽKÉ  ĎAKUJEM“.

(18:10, I. Makarová, j, A. Marková)

Celá reportáž:   http://ahojbardejov.sk/clanok/futbalistky_zs_b_krpelca_v_bardejove_prekrocili_svoj_tien.html

 


V škole vyrastajú šikovné futbalistky

Vydané 8. 5. 2015  Autor: Jozef Mačejovský

 

Prednedávnom sa futbalové staršie žiačky zo Základnej školy Bartolomeja Krpelca v Bardejove prebojovali do tretieho kola pohárového turnaja Coca-Cola Cup, čiže na majstrovstvá kraja.

BARDEJOV. Prvé kole sa uskutočnilo v Bardejove, druhé v Lipanoch. Tretie sa usporiada v Koškovciach pri Humennom.

Iba víťaz  postúpi na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konajú v Národnom tréningovom centre SFZ v Senci. Krajské kolo sa uskutoční 18. mája, zúčastnia sa ho štyri družstvá.

„Chceli sme, aby sa majstrovstvá kraja uskutočnili v Bardejove, ale miesto sa žrebuje a nemali sme šťastie. Chceli sme spropagovať ženský a dievčenský futbal. Vďaka vedeniu našej školy máme veľmi dobré podmienky. Dievčatá z Partizána a naša škola sú prepojené. Niektoré sú v športových triedach, sú veľmi šikovné, ale potrebujú techniku, ktorá sa dá v športových triedach naučiť. Môžeme sa pochváliť, že máme dosť veľa reprezentantiek, nechceme ustúpiť z týchto pozícií, snažíme sa dopĺňať k chlapcom aj dievčatá,“ prezradil učiteľ a zároveň tréner Jozef Matej st.

Turnaja Jednota Cup sa zúčastnili staršie žiačky, ktoré vyhrali okresné majstrovstvá a postúpili na krajské kolo.

„Čo je atypické pre školský šport je to, že nemal kto urobiť majstrovstvá kraja. Nakoniec ich budeme organizovať my. Bude to 25. mája v športovej hale, o týždeň neskôr ako turnaj Coca-Cola Cup,“ dodal Matej.

Mladšie žiačky sa zúčastnili turnaja Dôvera ŠP SFZ, z ktorého Bardejovčanky v osemčlennej konkurencii postúpili na majstrovstvá kraja v Prešove.Čítajte viac: http://bardejov.korzar.sme.sk/c/7787092/v-skole-vyrastaju-sikovne-futbalistky.html

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola Bartolomeja Krpelca Bardejov
    Tarasa Ševčenka 3, 085 55 Bardejov
  • 054/ 472 2129

Fotogaléria