Navigácia

  • Aktualizácia údajov

    Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Otvárame futbalovú triedu

  • Biblická olympiáda

    Biblická olympiáda

    V tomto školskom roku sa uskutočnil už 22. ročník Biblickej olympiády. Jej cieľom je výchova k hodnotám a medziľudským vzťahom na základe spoznávania biblických postáv a udalostí. Predmetom súťaže boli vybrané knihy Svätého písma a to: SZ – Genezis 12 – 36, Daniel 1 – 6, 13, NZ – Evanjelium podľa Jána a Žalm 27. Spoločnou témou kníh boloVytrvať vo viere“. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci našej školy rímskokatolíckej náboženskej výchovy: Jarmila Tvardzíková 8.C, Terézia Baňková 6.C a Ivan Halčák 6.C.

    Dojmy Jarmilky zo súťaže: „Olympiáda sa začala krátkou svätou omšou v kaplnke. Po jej skončení sme sa presunuli do spoločenskej miestnosti, rozdelili do skupín a začalo sa súťažiť. Súťažili sme v 3-člennom družstve. Olympiáda pozostávala z piatich častí, a to vedomostný test, biblické citáty, otázky z textu, oprava žalmu a obrázkový kvíz. Na každé kolo sme mali 10 – 20 minút a medzi každým kolom prebehla výmena miest pre iný uhol pohľadu. Celkovo sa nám darilo  dobre a dúfame, že sa takto o rok stretneme znovu.“ Naši žiaci si v okresnom kole vybojovali tentokrát krásne 4. miesto.

    Biblická olympiáda sa realizovala aj  z evanjelického a. v. náboženstva, kde nás pekne reprezentovali tieto šikovné žiačky:

    3.miesto:   Rút Gregová, III.B               

    4.miesto:   Ester Gregová, V.A                 

    16. miesto:   Dorota Gregová, VI.A               

    20.miesto:   Jana Kalejová, VI.D             

    Chválime a ďakujeme všetkým súťažiacich za zapojenie sa do tejto súťaže a reprezentáciu školy a veríme, že o rok sa zapoja znova.

  • MOMENTKY ZO ZÁPISU DO 1.ROČNÍKA

    MOMENTKY ZO ZÁPISU DO 1.ROČNÍKA
  • ZÁPIS DETÍ DO 1.ROČNÍKA NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

    ZÁPIS DETÍ DO 1.ROČNÍKA NA ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

    Vážení  rodičia,

    nastal čas, keď sa v rodinách budúcich prvákov  rozhodujete o tom, do ktorej základnej školy zapíšete svoje dieťa.

    Pri tomto vážnom rozhodovaní Vám chceme byť nápomocní a oboznámiť Vás s novými informáciami o zápise dieťaťa do školy.

    Zapisujú sa deti narodené od 1.9.2017 do 31.8.2018

    a deti,  ktoré v minulom šk. roku pokračovali v predprimárnom vzdelávaní /mali odklad školskej dochádzky/.

    Zápis bude prebiehať podaním prihlášky:

    1. elektronicky – zákonný zástupca využije možnosť  online elektronickej prihlášky na web stránke našej školy. Tlačiť prihlášku nemusíte. Vytlačíme ju pre vás v škole, kde už prídete s dokladmi len na kontrolu údajov a podpísanie. Prihlášku prosím vyplňte čo najdôkladnejšie, určite nezabudnite uviesť kontaktné údaje (hlavne e-mail a telefón).

    Prihláška do 1.ročníka musí byť podpísaná oboma rodičmi. Ak nemôžu prísť k zápisu obaja zákonní zástupcovia, môžete si prihlášku vytlačiť dopredu a priniesť podpísanú oboma zákonnými zástupcami.

            2.papierovou formou – vyplnením a vypísaním formulára, ktorý rodič doručí škole alebo ju príde vyplniť do školy.

      

    Pozývame deti a ich rodičov na slávnostný zápis detí do 1.ročníka,

    ktorý bude v piatok 5. apríla 2024 o 16.00 hod.

    v školskej jedálni.

    Budú ich tam čakať rôzne kreatívne činnosti. 

     

    Zápis bude pokračovať do 30.apríla 2024 v pracovných dňoch od 7.30 do 15.30 hod. na sekretariáte školy.

     

    Ak chceš vedieť viac, klikni na www.zsbkbj.edupage.org          Viac informácii na podstránke "Budúci prváci"

    TEŠÍME SA NA VÁS

  • Zápis do 1.ročníka na školský rok 2024/2025

  • Zápis do 5.ročníka na školský rok 2024/2025

  • Výlet po pamiatkach UNESCO

    Výlet po pamiatkach UNESCO

    Aj tento rok sme na nadviazali na tradíciu výletov do krajín Európskej únie a Veľkej Británie, no tentoraz sme si vybrali cestu po pamiatkach UNESCO. A podarilo sa nám ich navštíviť hneď desať.

    Prešli sme Slovenskom, Českom, Nemeckou do Belgicka, kde sme sa zastavili pri symboloch Belgicka - Atomiu a veterných mlynoch, navštívili starobylé mestečko Bruggy – vyhlásené za „Benátky severu“. Po návšteve múzeí čokolády a hranoliek  spojených s ochutnávkami  sme pokračovali do Francúzska. Trajektom sme sa preplavili do Anglicka, kde sme navštívili „kamenné hodiny“ Stonehenge z doby kamennej a bronzovej, pláž pri bielych útesoch a historický hrad Dover. V typicky „anglických mestečkách“ Salisbury a Canterbury sme si mohli vyskúšať „fish and chips“, no cieľovou destináciou bol Londýn so všetkými jeho pamiatkami a lákadlami – plavba loďou po rieke Temža, jazda londýnskym metrom a „double decker“ poschodovým autobusom. Trafalgarské námestie plné holubov a turistov, Westminsterský palác, prechod po sklenenej časti mosta Tower Bridge, kráľovská stráž pred Buckinghamským palácom i príchod kráľa  k sídlu ... to všetko a oveľa oveľa viac.

    Najväčším lákadlom a výzvou však ostalo ubytovanie v anglických rodinách, kde sme si mohli priamo vyskúšať svoje znalosti v ovládaní cudzieho jazyka a spoznať mentalitu  a spôsob života Angličanov.

    Cesta späť prebiehala pomerne rýchlo a aby sme na tento výlet nezabudli, zažili sme aj „búrku na lodi“. Myslím, že „nezabudnuteľnú“.

    Sme doma, plní spomienok, vedomostí a skúseností na ďalší úspešný a nezabudnuteľný výlet. Fotogaléria TU.

  • Interview trochu inak

    Interview trochu inak

    Slohovú čast jazyka žiaci veľmi ,,nemusia". Ale keď sa spojí príjemné z užitočným, všetko ide ako po masle. Využili sme vplyv médií a tému ,,Interview" sme realizovali v spolupráci s Matejom Zavackým a jeho psou influencerkou Pampi, ktorí pomáhajú útulkom s adopciou zvierat. Deti si naštudovali informácie o čoraz populárnejšej psej princeznej, spravili si o nej projekty, napísali si pútavé otázky a pripravili triedu na vzácnu návštevu. Nezabudli ani na pamlsky a darčeky pre psíkov v útulku. Celé interview bolo v réžii našich šikovných žiačok. Radosť detí pri príchode Pampi bola neopísateľná. Každý sa jej chcel dotknúť, pohladkať, či spraviť si selfie. Sme radi, že akcia splnila účel, deti sa pútavou formou naučili učivo slohu a v neposlednom rade sa veľa dozvedeli o dočaskovaní, či adopcii zvierat. Ďakujeme Pampi a Matejovi, že si na nás našli čas, želáme veľa nových vtipných videí a držíme labky v ďalších úspešných adopciách. Fotogaléria TU.

  • OTVORENÁ HODINA PRE PREDŠKOLÁKOV

    OTVORENÁ HODINA PRE PREDŠKOLÁKOV

    Predškoláci na návšteve vo "veľkej škole"

    Dňa 23.03.2024 sa predškoláci zúčastnili otvorenej hodiny v prváckych triedach. Vyskúšali si, aké je to byť školákom.

    Pani učiteľky previedli deti zákutiami jednotlivých vyučovacích predmetov. Prváci ukázali, čo sa za pár mesiacov vo „veľkej škole“ naučili a spolu so škôlkarmi pracovali na zadaných úlohách, čítali, počítali, hrali sa, zabávali.

    Rodičia si prezreli areál školy, informovali sa o triedach, učebniach i o ponuke školy.

    Deti sa v škole cítili veľmi príjemne, o čom svedčilo ich nadšené rozprávanie. Veríme, že aj vďaka tomuto stretnutiu, pôjdu deti k zápisu do prvej triedy s ľahkosťou a radosťou.

  • Londýn

    Včera - 28.3.2024 bol posledný deň nášho výletu. Navštívili sme Londýn. Plavili sme sa loďou po Temži a pozreli si skvosty Londýna: Big Ben, The Houses of Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, London Eye, Tower Bridge. Fotogaléria TU.

  • Super výlet pokračuje

    V utorok sa naši výletníci plavili trajektom po trase Calais - Dover. Navštívili Stonehenge a mestečko Salisbury.

    V stredu si pozreli prístav Dover a absolvovali prehliadku hradu Dover a historického mesta Canterbury. Fotogaléria TU.

  • Pozdravy zo vzdelávacieho zájazdu - Za pamiatkami UNESCO

  • "VESELKA" v ŠKD

    Piatkové popoludnie 22.3.2024 v školskom klube detí bolo trochu nezvyčajné. Navštívila nás VESELKA. 

    Išlo o interaktívny projekt, kde si deti spolu s Veselkou zaspievali a zatancovali piesne známe i menej známe, pripomenuli si zvyky i tradície Veľkej noci.

     

  • Vynášanie MORENY

    Vynášanie MORENY

    Morena bola symbolom zimy a jej zapálenie bolo vyjadrením túžby po konci chladného počasia a studených dní. Na Smrtnú nedeľu, teda 2 týždne pred Veľkou nocou, niesol, obyčajne ženský sprievod, slamennú bábiku na palici. Oblečená bola v ženských šatách so stužkami.

  • HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

    HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

    Mesiac marec je už tradične považovaný za mesiac knihy, a teda nadišiel najvhodnejší čas, aby sme sa znova nechali unášať krásou umeleckého slova. Školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa uskutočnilo dňa 7. 3. 2024 na oboch stupňoch školy. Naši výborní recitátori nám pripravili príjemné popoludnie, počas ktorého nešlo ani tak o meranie si síl a súťaženie, ako skôr o snahu precítiť, prežiť a vniesť vlastné emócie do svojej interpretácie textu. Vznikli z toho nádherné prednesy, takže bolo náročné vybrať tých najlepších z najlepších. Po náročnom rozhodovaní sa porota napokon rozhodla udeliť dokonca niekoľko dupľovaných umiestnení.

    Výsledky tohtoročného školského kola HK:

    I. kategória: poézia:

    1. miesto: Karin Živčáková (4.A)

    2. miesto: Táňa Gumanová (3.B )

    3. miesto: Nina Bondrová (3.A)

    próza:

    1. miesto: Alexandra Marinková (4.A)

    2. miesto: Kristína Raganová (3.A)

    3. miesto: Nina Žumarová (3.B )

    cena poroty: Matej Patarák (2.A)

    II. kategória: poézia:

    1. miesto: Emma Klimeková (5.C)

    1. miesto: Zuzana Bilišňanská (6.A)

    2. miesto: Karin Pisaríková (5.A)

    2. miesto: Alexandra Sýkorová (5.A)

    3. miesto: Michaela Cubjaková (5.A)

    próza:

    1. miesto: Tatiana Molčanová (5.A)

    2. miesto: Tamara Kaščáková (5.C)

    3. miesto: Richard Sobek (5.B )

    III. kategória: poézia:

    1. miesto: Nina Sobeková (7.A)

    2. miesto: Tamara Pangrácová (7.C)

    3. miesto: Nela Benková (7.C)

    próza: 1. miesto: Oliver Stojan (7.A)

    2. miesto: Simona Porubská (7.C)

    3. miesto: Natália Peržeľová (7.C)

    Všetkým výhercom blahoželáme a tým, ktorí získali 1. miesto, držíme palce na okresnom kole, ktoré sa uskutoční dňa 21.3.2024 na HOS v Bardejove.

  • MAREC – mesiac knihy

    MAREC – mesiac knihy

    Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. 

    My si ho pripomíname aj burzou kníh v našej školskej knižnici.

    Ak máte doma knihy, ktoré vám zavadzajú v polici a nechcete ich vyhodiť do koša, môžete ich darovať našej školskej knižnici. Za symbolickú cenu si ich deti môžu zakúpiť na burze kníh. Získajú tak knihy, v ktorých nájdu inšpiráciu, zábavu i múdrosť. Získané finančné prostriedky využijeme na nákup nových kníh, ktoré potešia našich čitateľov.

    Čas predaja bude po dohovore s vedúcou školskej knižnice.

    Tešíme sa na vás a ďakujeme!

  • Testovanie 9 – 2024

    Testovanie 9 – 2024

    Termín: 20. marec 2024 /streda/

    Náhradný termín testovania: 4. apríl  2024 v príslušnom krajskom meste na  náklady zákonného zástupcu 

    • Testovanie je určené žiakom 9. ročníkov ZŠ.
    • Ciele: -      získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z nižšieho stredného vzdelania,
    • porovnať výkony jednotlivých žiakov a škôl,
    • poskytnú školám, decíznej sfére a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania.

    Odôvodnená  a ospravedlnená neúčasť – pobyt v nemocnici, v nápravno-výchovnom zariadení, žiaci s mentálnou retardáciou, pobyt a štúdium v zahraničí

    Povolené pomôcky: kalkulačky, rysovacie potreby, modré guľôčkové pero

    Nepovolené pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

    Upravené podmienky pre písanie / predĺženie času, úpravu formátu testovaného predmetu, možnosť používať kompenzačné pomôcky, prítomnosť asistenta, špeciálneho pedagóga, psychológa/ majú žiaci:

    • s vývinovými poruchami učenia,
    • s narušenou komunikačnou schopnosťou,
    • s autizmom,
    • s poruchami aktivity a pozornosti,
    • s poruchami správania,
    • chorí a zdravotne oslabení.

    Bodovanie – 1 bod za každú otázku /0 bodov za nesprávnu alebo žiadnu odpoveď

    Forma testových úloh – MATEMATIKA –  15 uzavretých úloh s výberom odpovede zo 4 možností /A, B, C, D/

    -15 otvorených úloh s tvorbou krátkej odpovede

    administrácia testu z matematiky: 8.20 – 9:50 /90 minút/

    Forma testových úloh - SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA – 20 uzavretých úloh s výberom odpovede zo 4 možností /A, B, C, D/

                                - 10 otvorených úloh s tvorbou krátkej odpovede

    administrácia testu zo slovenského jazyka a literatúry: 10.35 – 11:45 /70 minút/

  • Nám samým na nás musí záležať (sci-fi poviedka)

    Napätie sa vo výskumnej stanici planétky Waldéna dalo krájať. Prístroje od skorého rána ukazovali nezmyselné hodnoty a tí, ktorí monitorovali planétu Zem a všetko, čo sa na nej deje, začínali byť znepokojení. Starosti im nerobili pohyby dosiek zemskej kôry ani zvláštne tepelné hodnoty v útrobách Zeme, na to už boli zvyknutí. Vždy z diaľky sledovali rôzne prírodné katastrofy, ktoré čoraz častejšie sužovali planétu, a v kútiku duše sa aj tešili. Nech sa len bezohľadní pozemšťania vytrápia. To oni sú zodpovední za všetko to, čo ich postihuje. Oni sú tí, ktorí zničili planétu tak, že sa už nedokáže spamätať, že už nedokáže odolávať ťarche odpadu, odlesňovania, prehnaného a nepotrebného blahobytu a mamonu ľudí. Už sa nedokáže „nadýchnuť“, pretože to, čo vypúšťajú ľudia do vzduchu, by už dávno zabilo každú inú planétu. Zem dlho vydávala svoje poklady, ktoré si nikto nevážil, ale už nevládze.

    Hodnoty na monitoroch ukazovali zvláštne napätie na maličkom území kdesi v srdci Európy, kde kedysi vládol pokoj. Tu sa ešte dali nájsť krásne lesy, majestátne pohoria, aj rieky, o kvalite ktorých sa síce už dalo pochybovať, ale ešte kdesi pod Tatrami bolo na nich vídať plte a šťastných ľudí. O to viac ich preto prekvapili tie vysoké hodnoty ľudského napätia. Áno, počujete dobre, ľudského napätia. Monitory snímali hodnoty vzájomných vzťahov, pomoci, spolupatričnosti a dokonca aj pokory. A práve u tej neboli zrazu zaevidované žiadne hodnoty. Ak boli všetky zariadenia funkčné a pracovali správne, tak jediným vysvetlením bolo to, že pokora spomedzi ľudí zmizla. Jednoducho sa vytratila.

    Ani ďalšie ukazovatele neboli nejako potešujúce, ba naopak, boli alarmujúce. Odrážali desivú skutočnosť, ktorá vládla vo svete pozemšťanov. Na obrazovke jedného z počítačov, ktorý aktuálne mapoval situáciu na Slovensku, sa Waldénom odvíjal ďalší z mnohých tragických príbehov. Veľmi podobný tomu, ktorý sa zobrazoval aj na iných monitoroch z iných kútov Európy.

    Miesto za hustým lesom napĺňal nenávistný krik a detský plač. Nikto si nikoho nevšímal, nikto nikomu nebol ochotný pomôcť. Moc a peniaze rozoštvali bratov, „oslepili“ národy. Pýcha sa rozhostila v srdciach ľudí a zabíjala posledný záblesk srdečnosti. Ľahostajnosť si našla cestu do príbytkov, ovládla mysle ľudí. Tí sedeli frustrujúci doma v tichej tme a „kŕmili“ sa zlomyseľnými príspevkami na sociálnych sieťach. Dávno sa prestali stretávať, smiať sa spoločne i plakať, ak to bolo treba. Rútili sa do záhuby, no nemali o tom ani tušenia.

    Po piatich rokoch sa znova ocitli pred voľbami do Európskeho parlamentu, ale nezaujímalo ich to. Zdalo sa, že urobia tú istú chybu ako v roku 2024, keď len málo z nich išlo k urnám, aby svoj hlas dali vzdelaným, rozhľadeným a čestným ľuďom. Ľuďom, ktorí ich na päť rokov budú zastupovať v tak dôležitej inštitúcii, akou bol Europarlament. Mnohí tomu prestali veriť, mnohí si to nevedeli ani predstaviť, mnohí v sebe naďalej živili skepsu. Neuvedomovali si, že už dlhých päťdesiat rokov sa boria v hospodárskych, ekonomických, kultúrnych problémoch, za ktoré si mohli len oni sami. Ani v zdravotníctve či školstve to nebolo najlepšie. Nechceli vidieť ani to, že kedykoľvek sa štáty môžu práve kvôli pocitu moci, nadradenosti a peniazom napadnúť, že oni, Slováci, ako malilinký národ budú prví, ktorí prestanú existovať.

    Vo výskumnej stanici zavládli obavy. Veľmi dobre si pamätali chvíle, keď zlo, nenávisť, bezohľadnosť  a pohŕdanie začali vo veľkom ovplyvňovať aj ich. Prestali si rozumieť, pomáhať si, prestali sa tešiť na spoločné chvíle. Našťastie, ustáli to a dnes sú znova šťastní, usmiati a ich vyrovnanosť a vnútorný pokoj sú obdivuhodné. Sú však na inom stupni vyspelosti ako pozemšťania. Tí sa tam ešte nedopracovali. A ak to s nimi pôjde takto aj naďalej, nikdy sa tam ani nedopracujú.

    Bolo rozhodnuté. Treba im čo najskôr pomôcť! Ak pre nič iné, tak pre to, že pred rokmi to boli deti z planéty Zem, ktoré zachránili ich malého E.T. -ho pred zneužitím na vedecké účely. Prišiel čas dlh splatiť. Ich rýchle naprogramované myslenie ihneď stvorilo list adresovaný pozemšťanom. Nechceli sa ukázať verejne, doposiaľ ich nikto nevidel a na dávnu tvár  E. T. -ho sa už medzi ľuďmi medzičasom zabudlo. Preto posielali sprostredkovaný odkaz, na ktorom stálo v reči pozemšťanov:

       Zlom poškvrnené srdcia máte,

       a nič s tým robiť sa nechystáte.

        Spôsobov zachrániť svet je veľa,

        ale u vás by len nespokojnosť vrela.

        Tak prečo všetci spíte,

        a budúcnosť svoju si nevolíte?

         Veď právo a slobodu máte,

         tak zodpovednosť nestrácajte.

         Budúcnosť národa majte na pamäti,

         pretože čas veľmi rýchlo letí.

    Nevedno ako, ale list sa ocitol v hlavnej budove Európskeho parlamentu. Jeho znenie bleskurýchle priniesli všetky európske spravodajské stanice aj s dodatkom, ktorý prišiel v zvukovej nahrávke spolu s listom. Waldénovia v ňom vyrozprávali svoj príbeh i pohnútky, ktoré ich viedli k tomu, aby pomohli Slovákom i ďalším obyvateľom Európy.

    A vtedy naši ľudia pocítili nielen nádej, pomoc, spolupatričnosť, ale aj znovunájdený pocit hanby a poníženia, že cudzím ľuďom, ba dokonca iným vesmíranom záleží na nich viac ako im samotným. Keď sa v máji 2074 otvorili volebné miestnosti, Slováci sa húfne hrnuli k urnám. Dokonca nevyužili ani možnosť voliť online. Nie, už žiadne sedenie doma, opäť sa chceli stretnúť, porozprávať sa, pozrieť si do očí, z ktorých tiekli slzy radosti, šťastia i novej nádeje.

                                                                                       Soňa Pangrácová, 8.A

                                                                                                  Alžbeta Galiková, 8.A

                                                                           ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove

                                                                        Vyučujúca: PaedDr. Janette Lišivková

    Táto práca je prihlásená do súťaže Junior Internet http://www.juniorinternet.sk v kategórii JuniorTEXT.

                                                                                                          

  • Národ, zobuďme sa, nespime!

    Vzácny národ náš slovenský,

    nesprávaj sa viac tak sebecky.

    Či zabudol si na staré veky,

    keď predkov našich sprevádzali vzlyky?

    Keď pot a slzy polia naše kropili

    a silnú našu vôľu páni zlomili?

     

    Bo hoc´ národ úctivý vždy bol,

    nepriateľ ho neraz napadol.

    Okovy, tie denne oťažievali,

    príkazy nás viac a viac sužovali,

    a ten Maďar, to nie Sloven,

    ten nemohol byť úcty našej hoden.

     

    Vyhrali sme vždy a znova,

    aj keď prišla doba nová.

    Krutosť vojny tiež raz padla,

    no už tu jedna strana vládla.

    Nezľakli sme sa ani toho,

    hoc vytrpeli sme primnoho,

    chceli sme žiť na slobode,

    demokraciu uviesť na východe.

     

    A  keď o sebe rozhodovať môžeme,

    voliť ísť nechceme a nejdeme.

    Čo nám bráni, čo nás hatí?

    Či nepozeráme na budúcnosť našich detí?

     

    Sme sebeckí, leniví a či povrchní?

    Alebo je ten náš národ už ozaj tak chatrný?

    Nie, to len skepsa, beznádej a sklamanie,

    tie teraz ovplyvňujú ľudské vnímanie.

    V ľuďoch je ich vnútro zavreté,

    už nesúcitia, keď vy plačete.

    Nezáujem svetom vládne,

    vedú sa len reči prázdne.

     

    A pritom hľa, toľké bohatstvo tu máme,

    krásna zem, úrodné polia, zelené stráne.

    Malebná krajina, bystriny i Vysoké Tatry,

    to všetko nám, slovenskému ľudu patrí.

     

    No čo ak sa tie zubále dračie vrátia,

    čo ak sa tie staré rany zjatria?

    Ak by niekto nás opäť napadol,

    a našu krásnu zem nám ukradol?

    Až vtedy sa spamätáme,

    že v eurorodine bratov máme?

     

    Poďme preto zavčas k urnám,

    Slováci, naša účasť je tu nutná.

    Rozhodujme o nás sami,

    riaďme sa rozumom, nie starými chybami,

    veď dvadsať rokov, to nie krátka chvíľa,

    za ten čas sa Slovensko vpred prebíja.

     

    Zachovajme sa preto hrdinsky,

    buďme aj teraz národ slovenský,

    ten národ, ktorý nikdy nesklame

    a za rovnakým cieľom spolu kráčame.

     

    Veď nie je ťažké prejsť pár krokov,

    Keď výsledok ovplyvní nás na viac rokov.

    Zaškrtnúť koho chceme mať na čele

    a nie sa potom búchať po čele.

    Každý hlas je veľmi vážny,

    tak ani ty nebuď ľahkovážny,

    lebo tých, ktorých si zvolíme,

    do nich svoju nádej vložíme.

     

    Tieto voľby sú len raz za päť rokov,

    a vďaka nim vieme urobiť mnoho skokov,

    ktoré nás povedú do lepšej budúcnosti

    a našej krajine pridajú na veľkosti.

     

    Tak národ, zobuďme sa, nespime,

    voliť ísť predsa musíme!

    Simona Bereščáková, 8. A

                                                                         ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove

                                                                       vyučujúca: PaedDr. Janette Lišivková

    Táto práca je prihlásená do súťaže Junior Internet http://www.juniorinternet.sk v kategórii JuniorTEXT.

     

strana:

Novinky

Kontakt

  • Základná škola Bartolomeja Krpelca Bardejov
    Tarasa Ševčenka 3, 085 55 Bardejov
  • 054/ 472 2129 - sekretariát školy
    0948 948 497 - školská jedáleň

Fotogaléria