Navigácia

 • Záver školského roka

  Záver školského roka

  Tak a je to tu. Hurá sú tu prázdniny. Asi nebolo žiaka, čo s týmto pocitom išiel dnes do školy. Slávnostné ukončenie školského roka začalo štátnou hymnou, po nej nasledovala báseň a školská hymna. Tak sa všetkým prihovoril pán riaditeľ Mgr. Ivan Bandurič. Nasledovalo oceňovanie našich úspešných žiakov. A veru bolo ich neúrekom. V závere sa lúčili žiaci deviateho ročníka. Zazvonil zvonec a školského roka je koniec. Pre niektorích žiakov dlho očakávaný. Pre iných (hlavne deviatakov) aj so slzami v očiach, predsa len bol posledný na našej škole. Fotogaléria TU.

 • Naši absolventi

 • Ako zachrániť

  Ako zachrániť

  Dnes 25. 6. 2018 žiaci 2.stupňa vrámci teoretickej časti účelového cvičenia OŽZ absolvovali program pod názvom Ako zachrániť. Vďaka dvom hudobníkom Radovi Pažejovi (hraje na bicie a perkusie v skupine AYA, v skupine Tomáša Bezdedu, či novovzniknutej formácii OFF) a Jarovi Gažovi (spevák skupiny Arzén a novovzniknutej formácii OFF, muzikálový spevák) a operátorky tiesňovej linky sa veľmi zaujímavou formou dozvedeli veľmi dôležité informácie. Čo robiť v prípade nešťastia, ako poskytnúť prvú pomoc, ako správne volať na tiesňovú linku. Všetko bolo pretkané chytľavými pesničkami. V závere si žiaci mohli vyskúšať masáž srdca spolu s umelým dýchaním. Podujatie bolo zábavné a hlavne poučné. Fotogaléria TU.

 • Kalokagatia Trnava 2018

  Kalokagatia Trnava 2018

  Dievčatá sú MAJSTERKAMI  SR!!   Kapitánka našich dievčat sa zároveň stala najlepšou hráčkou turnaja. Chlapcom “ušiel” titul o vlások. Bola to neuveriteľná smola v poslednej sekunde zápasu. Tréner Tomáš Dorin to fakt nemal ľahké, ale aj vďaka nemu sme dosiahli takéto výsledky. Fotogaléria TU.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Indiánske leto

  Indiánske leto

  Pozrite sa ako to vyzerá, keď sa školský dvor premení na prériu. Fotogaléria TU.

 • Vodácky výcvik

  Vodácky výcvik

  Prinášame vám fotogalériu z vodáckeho výcviku na rieke Berounka. Fotogaléria TU. Vodácky výcvik sme ukončili výletom v Prahe. Fotogaléria TU.

 • Život áno - Drogy nie!

  Život áno - Drogy nie!

  Drogy sú omamné látky, ktoré sa stali, žiaľ, súčasťou nášho každodenného života.  Mnohí mladí ľudia si neuvedomujú, že drogy im ničia život a z nádherných bytostí sa stávajú ľudské "trosky". Dnešní teenegeri sa snažia zapadnúť do kolektívu, a preto urobia čokoľvek. Začína to zlým začlenením sa do skupiny, alkoholom, fajčením cigariet, postupom času sa to dostane do štádia, z ktorého nie je ľahko uniknúť.

                  Predovšetkým by sme mali s nimi komunikovať, viac si ich všímať, tráviť s nimi viac času a otvorene hovoriť o drogách, ktoré im môžu zničiť celý život. Potrebné je využiť všetky prostriedky, aby ich uchránili pred zlom. Život je príliš krásny na to, aby sme si ho zničili obyčajnou drogou.

                   Žiaci VI.- IX.  ročníka tvorili plagáty k danej  problematike  drog  s  využitím medzipredmetových vzťahov VUM, výpočtovej techniky, internetu v spolupráci s koordinátorom PPDZ p. Goč-Benkovou, p. Holtmanom. Cieľom bolo rázne  odmietnutie prítomnosti drog vo svojom živote. Fotogaléria TU.

   

  Vyhodnotenie:

                1. miesto  Petra  Pangrácová   VIII.D 

                

                2. miesto  Bianka Reindlová    VI.A

                                 Juliána Antonyová  VII.A

   

                3. miesto  Katarína  Nitschová  IX.C

                                 Viktória  Peržeľová   IX.D

                                 Simona  Velgosová    IX.A

              

               Cena poroty:

                                 Tatiana  Balaščáková VIII.A

                                 Ema Teníková    VIII.A              

                                 Tereza  Fejczová  VIII.A 

 • Peťka a Simonka - úspešné vo výtvarnej súťaži

  Dve žiačky Simonka Gurová a Peťka Pangrácová boli dňa 12. júna 2018 ocenené priamo na vernisáži výstavy 10. ročníka výtvarnej súťaže Čarovné jablko. Srdečne im blahoželáme a veríme, že nás budú reprezentovať aj naďalej.

 • Obdarovanie a venčenie psíkov

  Obdarovanie a venčenie psíkov

  Predčasom sa na našej škole konala zbierka pre SOS psíky. A tak v sobotu 9.júna sa pani učiteľka Hnatková spolu s niekoľkými žiakmi a rodičmi, ktorým zároveň ďakujeme za pomoc a podporu, vybrala ku psíkom aj s vašimi darčekmi. Uverejňujeme aj poďakovanie od SOS psíky, ktoré bolo zverejnené na facebookovej stránke: Ďakujeme veľmi pekne ďakujeme pani učiteľke Hnatkovej a žiakom zo základnej školy B.Krpelca v Bardejove za návštevu, venčenie a dary pre psíkov !!!!! Ste super a čakáme vás znova ste vítaní a žiadaní 🐾😘🤝

  Fotogaléria TU.

 • Pravek - najstaršie obdobie ľudských dejín

  Pravek - najstaršie obdobie ľudských dejín

  Nech sme akokoľvek zaujatí dneškom, svojimi citmi a činmi zakotvení v súčasnosti aj tak tvoríme pospolitosť s dedmi a pradedmi tejto Zeme. Nesieme si v sebe celé storočia, ba až tisícročia. Ani si neuvedomujeme, akí sme si blízki s ľuďmi, ktorých sme nikdy nepoznali. Aby sme pochopili súčasnosť a porozumeli premenlivosti sveta, musíme sa oboznámiť s minulosťou. Nielen s vojnami, revolúciami, ale aj názorovými bojmi. História vedie žiakov k úcte k vlastnému národu, rozvíjaniu vlastenectva, kultivovania ich historického vedomia. Rezonuje i úcta k iným národom a etnikám, rešpektuje kultúrne a iné odlišnosti ľudí. Pravek je najstaršie a najdlhšie obdobie ľudských dejín, v ktorom sa začal zložitý proces poľudštenia človeka. Človek vývojom prešiel od primitívneho zberača plodov, lovca až k sebestačnému roľníkovi a zručnému remeselníkovi.  

  V tomto duchu vyučujúce dejepisu Goč-Benková a  Semanová  zrealizovali výstavu  so žiakmi VI. ročníka. Žiaci v spolupráci s rodičmi sa podieľali na zhotovovaní pravekých nástrojov, náradí, zbraní, šperkov, obydlí a venuší, kde prejavili svoje umelecké, technické, schopnosti a zručnosti.  

  Touto výstavou žiaci dokázali, že aj v dnešnej modernej dobe, dobe počítačov prejavujú záujem o štúdium minulosti našich predkov. Fotogaléria TU.  

             

 • Chlapci aj dievčatá postúpili do finále!!

 • IQ OLYMPIÁDA - finále na Smolenickom zámku

  IQ OLYMPIÁDA - finále na Smolenickom zámku

  28.05.2018 prebehlo na Smolenickom zámku finále IQ olympiády. V konkurencii 60 najlepších zo Slovenska nás reprezentovala naša úspešná Simona Velgosová z IX.A. Čaro a vôňu dávnych dôb zámku si užila už v nedeľu podvečer po takmer 422 km cesty z východu, keďže finále si vyžadovalo prítomnosť súťažiacich v pondelok ráno. Po registrácii a otvorení IQ olympiády o 9:40 si súťažiaci najprv  prešli  filmovou ukážkou, postrehom  a písomným logickým testom. Po krátkej prestávke absolvovali pamäťový test, lietajúce písmenká a napokon logický premietaný test. V poslednej súťažnej hodinke ich čakala praktická úloha – Praktická inteligencia. Po výdatnom obede nechýbala ani prehliadka zámku a vyhlásenie výsledkov. Simonka obsadila 47. miesto. Získané skúsenosti, zážitok z celej IQ olympiády jej už nikdy nikto nevezme a napokon titul 47. najlepšia na Slovensku sa iste hrdo nosí...o) Zo srdca jej blahoželáme a prajeme pevné zdravie a úspechy nielen v študijnom , ale aj v súkromnom živote. Fotogaléria TU.

 • MAMUT 2018

  MAMUT 2018

  Dňa 25. mája 2018 sa žiaci V.A triedy  Martina Bereščáková, Sára Germanová, Martin Fellegi, Martin Katuščak a Patrik Tokarčík zúčastnili celoslovenskej  matematickej súťaže Mamut  v Košiciach.  Organizuje ju Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a  Združenie STROM s podporou  národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie. Súťaž prebieha zábavno-súťažnou formou, je spojená so športovými a logickými hrami a čo je zaujímavé a lákavé, že sa súťaží v družstvách zložených zo žiakov 4. - 6. ročníka ZŠ. Tímy v priebehu dvoch hodín riešili úlohy rôznej náročnosti, za ktoré im boli prideľované body. Medzitým sa ešte zúčastňovali športových aktivít, za splnenie ktorých im bolo umožnené riešiť úlohy navyše. V tvrdej konkurencii 42  tímov s vyše 200 deťmi z celého Slovenska zo škôl a tried zameraných na matematiku sa nestratili a získali 14. miesto. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!

  Fotogaléria TU.

   

 • Medzinárodný deň mlieka

  Medzinárodný deň mlieka

  Každý rok koncom mája si pripomíname výnimočný deň. Je to Medzinárodný deň mlieka. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka a zvýšenie jeho spotreby. Tento deň, pripadajúci na posledný pondelok v máji, zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo.

  Podľa odborníkov a lekárov z oblasti výživy je mlieko dokonalý a najprirodzenejší nápoj, ktorý je základom výživy človeka už od narodenia. Obsahuje najhodnotnejšie živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk, cukor, veľa vitamínov a dôležitých prvkov. Práve preto by mlieko a mliečne výrobky mali byť súčasťou nášho jedálneho lístka.

  Na našej škole začal tento deň rozhlasovou reláciou, ktorá nám pripomenula dôležitosť pitia mlieka. Následne sa žiaci pustili do ochutnávky mliečnych nápojov, ktoré pripravili pani kuchárky. Žiaci mali možnosť pochutnať si na čerstvom mlieku, na výber mali z viacerých príchutí. A toto mliečne maškrtenie si náležite vychutnali ...

  Fotogaléria TU.

 • Naše futbalistky vyhrali krajské kolo v malom futbale

 • Exkurzia v Smetankove

  Exkurzia v Smetankove

  14. mája navštívili naši piataci Múzeum ľudových hudobných nástrojov v maličkej obci Brutovce u pána Michala Smetanku. Sárka, Vaneska a Maťka z V. A takto vyjadrili svoje zážitky:

  V Smetankove krásne je,

  každý sa tam poberie.

  Nástrojov  tam veľa je,

  pán Michal vás prevedie.

   

  Fujara či trombita,

  krásna je to muzika.

  Ľudových nástrojov je tam dosť,

  zážitok stvorený pre radosť.

   

  Píšťalku od japonského princa má,

  aj na nej vám rád zahrá.

  Navštívte to Smetankovo,

  zábavy tam bude mnoho.

  Fotogaléria TU.

 • Čert a Káča

  Čert a Káča

  Dnes pricestovalo priamo do našej školy DREVENÉ DIVADLO Z BRATISLAVY. Principál viedol a rozprával za všetky drevené figúry rozprávku ,,ČERT A KÁČA". Žiaci 1.- 5.roč. mohli zažiť klasické marionetové predstavenie, ktoré sa hrá tak, ako sa hrávalo pred viac ako 200 rokmi. Fotogaléria TU.

 • IQ OLYMPIÁDA

  IQ OLYMPIÁDA

  „Odváž sa používať vlastný rozum“

  Immanuel Kant

  Dnes - 11.mája 2018 sa konalo regionálne kolo IQ OLYMPIÁDY- Región Východ  v priestoroch Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktorého sa zúčastnilo 80 najlepších detí Prešovského a Košického kraja na základe svojich výsledkov v školskom kole. So zaujímavými  úlohami  na roztočenie mozgových závitov sa popasovali a našu školu odvážne reprezentovali traja najúspešnejší žiaci školského kola– Lukáš Hudák z VIII.D , Martin Hnatko z IX.A  a Simona Velgosová z IX.A .  Súťaž odštartovala logickým písomným testom. Následne nato si postreh otestovali vo  filmovej ukážke. Po krátkej prestávke s občerstvením nasledovali pamäťový test, premietaný logický test a v závere súťažiacich potrápili „ Lietajúce písmenká“.

  Po podanom výkone čakal súťažiacich výdatný obedík. Súťažiaci absolvovali anketu a diskusiu o Mense, dobrovoľníci ktorej sa postarali aj o bezproblémový priebeh celej súťaže bez nároku na honorár.

  Nakoniec všetkých prítomných čakalo vyhlásenie výsledkov. Nádherné umiestnenie dosiahla Simona Velgosová, ktorá získala 2. miesto spomedzi 80 súťažiacichVybojovala si tak postuppretože dvadsiatka najlepších z tohto kola postupuje do celoštátneho kola. Finále sa uskutoční 28.05.2018 na Smolenickom zámku, kam zaslúžene pocestuje naša Simonka, ktorej zo srdca blahoželáme a vo finále držíme palce!!!

  K peknému umiestneniu blahoželáme aj chlapcom Martinovi Hnatkovi – 51. miesto a Lukášovi Hudákovi – 57. miesto.

  Všetkým trom súťažiacim ďakujeme za to, že prijali výzvu spoznať svoje schopnosti a prajeme pevné zdravie a veľa úspechov v ich ďalšom štúdiu. Fotogaléria TU.

 • Talentové skúšky

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Bartolomeja Krpelca Bardejov
  Tarasa Ševčenka 3, 085 55 Bardejov
 • 054/ 472 2129

Fotogaléria