Okienko výchovnej poradkyne Profesíjna orientácia Prihlášky na SŠ Linka Detskej dôvery

Výchovné poradenstvo

Okienko výchovnej poradkyne

KTO je výchovná poradkyňa?

PaedDr. Mária Bujňáková

KDE ju možno zastihnúť?

Kabinet  výchovného poradcu:  H 11,  hlavný pavilón

KEDY ?

Utorok od  09.00 – 15.30 hod.

Pri riešení závažných problémov v ktorýkoľvek iný deň a čas

OBLASTI  ČINNOSTI  VÝCHOVNÉHO  PORADCU:

• Profesijná orientácia žiakov - Vykonávať poradenstvo v duchu humanizmu a demokracie, dodržiavania a obhajovania základných ĽP a práv dieťaťa pri riešení profesijných potrieb žiakov.
  • Preventívne programy - v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa priebežne monitorovať správanie sa detí a žiakov a zabezpečovať preventívne programy zamerané na predchádzanie nežiaducich prejavov správania žiakov a všetkým formám diskriminácie, xenofóbie, antisemitizmu  a intolerancie.
  • Osobné a osobnostné problémy žiakov -  Monitorovať správanie sa žiakov a zmeny v prípadoch podozrenia na porušovanie ich zdravého osobnostného vývinu zabezpečiť ich ochranu a bezodkladne riešiť vzniknutý problém v súčinnosti s vedením školy a zákonnými zástupcami dieťaťa.
  • Participácia žiakov na riadení školy- Viesť žiakov k aktívnej účasti pri kreovaní žiackeho školského parlamentu a podporovať participáciu žiakov i rodičov na tvorbe školského poriadku; pristupovať dôsledne k napĺňaniu výchovy k ľudským právam.
  • Ak potrebuješ usmerniť pri výbere SŠ,
  • ak ťa niekto šikanuje, úmyselne ti ubližuje,
  • ak ti nie je jedno, čo sa deje v triede,
  • ak potrebuješ sa zdôveriť,
  • ak potrebuješ upozorniť na nedostatky, ktoré sú okolo teba.

PRE KOHO ?

• Pre žiakov,