• Chemická olympiáda

• 8. februára 2024 prebehlo školské kolo CHO. V chemickom názvosloví, výpočtoch  a úlohách zameraných na praktický život súvisiaci s vápnikom, horčíkom si zmerali svoje sily žiaci 9. ročníka. Dosiahli takéto výsledky:

1. miesto - Tomáš Hanuščák, 9.C

2. miesto - Tamara Haneková, 9.A

3. miesto -  Viktória Mačejovská, 9.B

Všetci zúčastnení si zaslúžia našu pochvalu za ich snahu pracovať a robiť niečo z chémie navyše a výhercom prajeme veľa šťastia v okresnom kole.

• "Prvý stupeň súťažil"

• Žiaci na 1.stupni súťažili vo „Veľkej súťaži o najmúdrejšieho z najbystrejších“ pod názvom VŠEDKOVEDKO

Umiestnenie žiakov:

1.miesto – M. Pagor, M. Petrenko, H. Bondrová, I. Lešíková z I.A,  M. Vozarský, E. Sterančáková, I. Kopčáková, J. Grega, D. Štraus z I.B

3. miesto – G. Smoleňová- I.A, E. Pribitná, R. Pilipčuk, S.Dorinová, J. Jurč – I.B, D.Raganová, B.Filičko, A. Galejczuk- I.C

Titul Všetkovedko získali súťažiaci: Židišin, Maxin, Skladaný, Haring, Šiba, Patarák, Harčarik, Tarcala, Cinová, Boruvová, Sýkora, Sokol, Gregová, Guliga, Pribitná

Každý, kto zabojoval o titul najmúdrejšieho medzi najbystrejšími dostal  krásny diplom a ceruzku „súťažím s Talentídou“. Sme veľmi radi, že aj žiaci z našej školy sa zapájajú do tohto projektu.

Druhou vyhodnotenou súťažou bola celoslovenská súťaž YPSILON - slovina je hra. Žiaci v predmete slovenský jazyk a literatúra riešili zábavné úlohy.

100% riešitelia: K. Boruvová, A. Guliga, K. Harčarik, A. Matišin, D. Maxin, M. Patarák, M. Šiba, J. Tarcala (všetci II.A), T.Guliga (III.B),  R. Javorský, M. Petrenko, P. Židišin (všetci I.A), A. Marinková, T. Pribitná (IV.A), R. Pilipčuk (I.B), T. Šoltésová (I.C)

Ďalší úspešní riešitelia – I. Lešíková – I.A, T. Kapcová – I.B, P. Skladaný, K. Vašková – II.A, S. Sýkora- II.B, L. Porubská, K. Raganová – III.A, T. Tiššová – III.B, I. Kosárová, B. Trudičová, K. Živčáková – IV.A, S. ILeková, Z. Zakopalová – V.A- všetko nad 93%. Blahoželáme im a ďakujeme, že aj takto „pestujú“ lásku k nášmu spisovnému jazyku.

Všetkým súťažiacim gratulujeme a prajeme veľkú túžbu po nových vedomostiach.

• LYŽIARSKY VÝCVIK

• V týždni od 12.2.2024 do 16.2.2024 sú žiaci 7.ročníka na lyžiarskom výcviku v Ľubovnianskych kúpeľoch v hoteli SOREA - Litmanová.

Počasie nepraje, ale lyžovať sa dá.

• KARNEVAL na 1.stupni

• Medzi „KRPELČATAMI“ na 1.stupni  zavládla karnevalová nálada. V utorok 13.2.2024 sa neučilo v školských laviciach, ale žiaci v krásnych kreatívnych maskách zaplnili školskú jedáleň. Veľa sa tancovalo, súťažilo a zabávalo. A takto sme ukončili fašiangové obdobie.

• Siedmaci v Úpravni vody

• V dňoch 5.a 6. februára 2024 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili exkurzie z chémie, ktorá im reálne priblížila metódy úpravy povrchovej a podzemnej vody na pitnú. Zistili, že za obyčajným otočením vodovodným kohútikom sa skrýva usadzovanie, filtrácia cez pieskové filtre a nakoniec dezinfekcia vody chlórom. Touto cestou chceme poďakovať za odborný výklad p. Pavlišákovi a zamestnancom úpravne, ktorí nás sprevádzali celým areálom a ochotne zodpovedali zvedavé otázky našich žiakov.