Nech sme akokoľvek zaujatí dneškom, svojimi citmi a činmi zakotvení v súčasnosti aj tak tvoríme pospolitosť s dedmi a pradedmi tejto Zeme. Nesieme si v sebe celé storočia, ba až tisícročia. Ani si neuvedomujeme, akí sme si blízki s ľuďmi, ktorých sme nikdy nepoznali. Aby sme pochopili súčasnosť a porozumeli premenlivosti sveta, musíme sa oboznámiť s minulosťou. Nielen s vojnami, revolúciami, ale aj názorovými bojmi. História vedie žiakov k úcte k vlastnému národu, rozvíjaniu vlastenectva, kultivovania ich historického vedomia. Rezonuje i úcta k iným národom a etnikám, rešpektuje kultúrne a iné odlišnosti ľudí. Pravek je najstaršie a najdlhšie obdobie ľudských dejín, v ktorom sa začal zložitý proces poľudštenia človeka. Človek vývojom prešiel od primitívneho zberača plodov, lovca až k sebestačnému roľníkovi a zručnému remeselníkovi.
V tomto duchu vyučujúca dejepisu Goč-Benková zrealizovala výstavu so žiakmi VI.B a VI.C triedy. Žiaci v spolupráci s rodičmi sa podieľali na zhotovovaní pravekých nástrojov, náradí, zbraní, šperkov, obydlí a venuší, kde prejavili svoje umelecké, technické, schopnosti a zručnosti.
Touto výstavou žiaci dokázali, že aj v dnešnej modernej dobe, dobe počítačov prejavujú záujem o štúdium minulosti našich predkov.