• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

• Tak a je to tu. 30.jún - posledný deň školského roka. Školského roka, ktorý priniesol žiakom aj učiteľom mnohé výzvy, úspechy, prekážky aj skúsenosti. Najmenší sa naučili čítať, rátať, najstarší deviataci okúsili "chuť" prijímacích skúšok aj úspech z prijatia na vytúženú strednú školu. Slávnostné ukončenie školského roka sa tradične konalo na školskom dvore. Po hymne, úvodnej básni a tanci našich žiačok, boli ocenení naši najúspešnejší žiaci. Na záver sa so všetkými žiakmi a učiteľmi rozlúčili deviataci. Tak sa už všetci rozišli do tried, kde si prebrali od svojich triednych učiteliek vysvedčenia. Fotogaléria TU.

• Príroda Karpát

• 22.júna sa naši deviataci zúčastnili exkurzie v Prírodovednom múzeu v Košiciach. Žiaci mali možnosť odhaliť nádheru ukrytú v nehybnom kameni hornín a minerálov. V oblasti geológie si lepšie upevnili poznatky z histórie Zeme, pôvod rastlín a rôznosť živošíšnych druhov t.j. fauny a flóry.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• V dňoch 10.5-12.5.2022  sa na našej škole konal  jarný  zber papiera. Do zberu sa zapojili žiaci I. aj II. stupňa. Spolu sa nazbieralo  12 496 kg papiera a kartónu, z toho žiaci I. stupňa nazbierali 5 889 kg a žiaci II. stupňa 6 607 kg.  Zberu sa okrem žiakov aktívne zapojili aj rodičia a zamestnanci školy, za čo im veľmi ďakujeme.

Vyhodnotenie:

I.stupeň

1. miesto získavajú žiaci 2.A  triedy – vyzbierali  1 782 kg papiera (priemer na žiaka 93,79 kg)

2. miesto – 3.A trieda – vyzbierali  1 262  kg papiera (priemer na žiaka 63,1 kg)

3. miesto – 1.B trieda – vyzbierali  937  kg papiera (priemer na žiaka 49,32 kg)

Najlepší jednotlivci:

1. Fecko  Jakub 2.A  – 1 139  kg

2. Zakopalová  Zara 3.B  – 373  kg

3. Hudáková  Patrícia 1.B  – 347  kg

II. stupeň

1. miesto získavajú žiaci 6.A triedy – vyzbierali  1 402  kg papiera (priemer na žiaka 53,92 kg)

2. miesto – 6.B trieda – vyzbierali  1 137  kg papiera (priemer na žiaka 49,43 kg)

3. miesto – 9.D trieda – vyzbierali  514  kg papiera (priemer na žiaka 34,27 kg)

Najlepší jednotlivci:

1. Rychvalská Nina 6.B – 480  kg

2. Bialobok Ján 7.B – 439  kg

3. Bereščáková Simona 6.A – 386  kg

• Exkurzia na Spiš

• Spiš, nádherná rázovitá oblasť, obkolesená navôkol množstvom historických a turistických pamiatok i zaujímavostí. Táto oblasť, nás šiestakov privítala krásnym slnečným počasím a my sme mohli začať našu expedíciu z geografie a dejepisu. Sprevádzali nás naše p.učiteľky J.Minčáková, S.Semanová a E.Tipulová. Hneď v úvode sme prebádali Markušovský kaštieľ a letohrádok- Dardanely, po ktorom sme sa posilnili a pokračovali sme peknou túrou do terénu. Naše kroky videli k zaujímavému skalnému útvaru nazvanom Markušovský skalný hríb, ktorý sa nachádza v národnej prírodnej pamiatke Markušovské steny. Príroda ho vytvorila zo zlepencov vápenca a pieskovca a nachádza sa v nadmorskej výške 470 m. n.m. Dostali sme sa k nemu okolo rieky Hornád a už priamo k nemu chodníkom, ktorý sa kľukatil pomaly hore a dal nám aj riadne zabrať. Je neskutočné ako príroda dokáže vytvoriť niečo nevšedné a očarujúce. Veríme, že sa nám podarí aj v novom ročníku spoznať  ďalšie krásy nášho milovaného Slovenska.

• VODÁCKY KURZ NA BEROUNCE

• Naši športovci z 8. a 9.ročníka v termíne od 13.6. do 17.6.2022 splavujú rieku Berounka v ČR. Ich prvé zábery riadenia lodí a pobytu nájdete v priloženom foto:

• DRUHÁCI v OKRESNEJ KNIŽNICI

• Prifrčal na motorke, v ktorej mal uložené nielen skvelé knihy, ale aj humor, vtip a skvelú náladu. Aj takýto je Braňo Jobus, spisovateľ, spevák, hudobník aj herec. Do sveta svojich kníh vtiahol žiakov 2.A triedy pesničkami a pútavým rozprávaním. Deti si z besedy odniesli nielen množstvo zážitkov, ale aj knihy s venovaním a isto aj chuť pustiť sa do ich čítania.

• Prváci na ranči

• 9.6.2022 naši prváci navštívili RANČ KONSKÉ SRDCE Pani Katka nich privítala a oboznámila so starostlivosťou o koníky a s ich chovom. Neodmysliteľnou súčasťou tejto návštevy bola aj jazda na koni, ktorá sa deťom veľmi páčila, aj keď mnohí museli prekonať počiatočný strach, kým si na koníka vysadli. Z výletu si prváčence odniesli mnoho zážitkov, poznatkov i skúseností.

• TRETIACI v OKRESNEJ KNIŽNICI

• Žiaci 3.A si dnes obohatili hodinu čítania a zúčastnili sa v Okresnej knižnici D. Gutgesela bábkovej inscenácie s názvom Dievčatko s obrovskou fantáziou, ktorá bola na základe motívu mimočítankovej literatúry Pipi Dlhá Pančucha od Astrid Lindgrenovej. Predstavenie viedla bábkoherečka Barbora Krajč Zamišková, ktorú dopĺňali naši šikovní žiaci vďaka ich vedomostiam.

• Skvelý MDD

• Medzinárodný deň detí patril zábave, hrám a športovým aktivitám.

Aj takto si to užili deti 1.stupňa.