• Lyžiarsky výcvik 7.A

• II.turnus lyžiarskeho výcviku v Litmanovej - Ľubovnianske kúpele v termíne od 13.2.2023 do 17.2.2023. Krásna lyžovačka, nočná turistika, večerná disco a relax vo vode. Super.

• VALENTÍN

• 14. február 2023. Pre mnohých je tento deň taký ako každý iný, no sú medzi nami aj takí, ktorí sa naň tešia každý rok. A prečo? Tí starší, aby si zaspomínali  na svoje prvé lásky, tí druhí sa tešia z prítomnosti a tí tretí veria, že aj oni stretnú svoju lásku.

Na našej škole je dobrou tradíciou v tento deň sa obdarovať valentínkami, ktorými chceme  vyjadriť to, že láska medzi nami existuje, napriek náročnej dobe, v ktorej žijeme.

Žiačky H. Gumanová a A. Živčáková z VIII.A triedy poroznášali valentínsku poštu do všetkých tried. Každý so zatajeným dychom čakal na svoj pozdrav. Rozžiarené oči boli jasným dôkazom toho, že poštárky boli v tento deň očakávanou návštevou.

V našej pošte nechýbala ani rozhlasová kytica uvitá z bloku hovoreného slová a hudobných hitov, pod  ktorú sa podpísali žiaci – D. Homza, H. Gumanová a R. Šimco.

Tento sviatok má v sebe veľké čaro a aspoň kúsok z jeho posolstva by mal byť každý deň počas celého roka.

• KARNEVAL na 1.stupni

• Februárové pondelkové ráno 13.2.2023 na 1.stupni s množstvom rozprávkových bytostí, ale aj iných krásnych masiek. Nielen detí, ale aj pani učiteľky a pani vychovávateľky ako víly, muškatieri, včielky, princezné, šašovia a iné.... Super zábava s Bobrom.

• Lyžiarsky výcvik 7.B a 7.C

• Naši siedmaci zo 7.B a 7C sa zúčastnili v dňoch od 6.2. do 10.2.2023 lyžiarskeho výcviku v Ski Litmanovej.

Krásne počasie, super lyžovačka a šport s relaxom.

• Okresné kolo Matematickej olympiády

• 25. januára 2023 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády. Je to súťaž pre žiakov základných a stredných škôl v riešení rôznych matematických úloh. Hodnotí sa v nej dôkaz, nielen výsledok.

1.miesto získal Peter Balon (IX.A) a postúpil na krajské kolo, ktoré sa bude konať v marci. Srdečne blahoželáme a želáme mu veľa úspechov aj na krajskom kole.

• Naši siedmaci v ČOV-ke

• Dňa 25.1. 2023 žiaci 7.A a 7.C triedy a 26.1. 2023 žiaci 7.B triedy navštívili ČOV -ku – čističku odpadových vôd v Bardejovskej Novej Vsi. V rámci hodín chémie sme im takto priblížili tému Mechanické, biologické a terciárne čistenie vody. Pôvodná čistiareň z roku 1983 prešla rozsiahlou modernizáciou v rokoch 2011- 2013. Žiaci sa tak na vlastné oči aj „nos“ presvedčili, čo sa skrýva za čistením vody. Naša vďaka patrí aj veľmi milej a ochotnej pani zamestnankyni ČOV-ky, ktorá nás areálom sprevádzala, odborne vysvetlila proces čistenia a pohotovo odpovedala na zvedavé otázky našich žiakov. Fotogaléria TU.

• Strieborní v súťaži SGBOJ

• 30.januára 2023 sa uskutočnil 12.ročník súťaže SGBOJ. Ide o súťaž 4-členných družstiev v matematicko-logických úlohách, ktorú organizuje Súkromné gymnázium DSA v Bardejove. Naše družstvo KRPELČATÁ v zložení Peter Balon, Tereza Čerkalová, Tamara Velgosová a Ema Čižmárová (IX.A) si vybojovalo krásne 2.miesto. Srdečne blahoželáme!