• Informácia

• Z dôvodu rekonštrukcie školy bude prevádzka školskej jedálne dočasne prerušená pre žiakov 2.stupňa. Žiakom 1.stupňa bude obed zabezpečený. Ďakujeme za pochopenie.

• INFORMÁCIA PRE RODIČOV

• Z dôvodu rekonštrukcie školy budú informácie týkajúce sa začiatku školského roka 2022/2023 poskytované prostredníctvom WEB stránky školy, EDU Page a triednych učiteľov.

Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční 5.9.2022 /PONDELOK/ o 8.00 hod. na školskom ihrisku.

• DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA K POSKYTNUTIU DOTÁCIÍ NA STRAVU

​​​​​​​

Od 01.07.2022, v prípade detí bez bonusu, je možné dotáciu na stravu poskytnúť len tým deťom v poslednom ročníku MŠ alebo ZŠ, ak si zákonný zástupca dieťaťa, resp. osoba, v ktorej starostlivosti dieťa je (rodič dieťaťa) na toto dieťa neuplatnil daňový bonus a ktoré nedovŕšilo 15 rokov veku.

Pri poskytovaní dotácií na stravu týkajúce sa našej školy sú dve vekové kategórie detí:

• deti do 15 rokov veku, ak si rodič na dieťa neuplatnil v zmysle zákona o dani z príjmov nárok na daňový bonus (napr. osoby bez zdaniteľných príjmov, poberatelia dôchodku).
              • deti nad 15 rokov v ZŠ (napr. z dôvodu opakovania ročníka, odkladu povinnej školskej dochádzky), ktoré majú nárok na dotáciu na stravu aj v prípade, ak si rodič na toto dieťa uplatnil nárok na daňový bonus. Tieto deti, po dovŕšení 15. roku,  budú zaradené do zoznamu. Nie je potrebné čestné vyhlásenie.

Žiadame rodičov, ktorých sa to týka, aby do 5. dňa v nasledujúcom mesiaci doručili na sekretariát školy vyplnené čestné vyhlásenia. /viď príloha 1 a príloha 2 v ukrajinskom jazyku/