Sociálny pracovník

resp. podľa dohody

Telefonický kontakt:   054/472 21 29

Pracovné činnosti:

Diagnostická činnosť - sociálno-pedagogická diagnostika žiakov, triedy, skupiny (určená na odhalenie určitých javov a stanovenie prognózy vývoja skupiny, zisťovanie atmosféry v triede).

Poradenská činnosť - individuálne a skupinové poradenstvo a konzultácie v škole, v teréne (v rodine, komunite).                                                                                                                                                             Intervenčná činnosť - individuálne a skupinové intervencie v škole, v teréne (v rodine, komunite).

Krízová intervencia - vykonáva sa ako bezodkladný zásah OZ smerom k žiakovi, resp. kolektívu, ktorý sa ocitol    v krízovej situácii, ohrození, traume, pričom je dôležité zabezpečiť primárne stabilizáciu žiaka/kolektívu na emocionálnej úrovni a následne vytvoriť priestor tvorbe stratégií na zmiernenie následkov zažitej traumy, ohrozenia.

Preventívna činnosť - univerzálna prevencia a selektívna prevencia – zacielená na skupiny žiakov, u ktorých sú vo zvýšenej miere prítomné rizikové faktory pre vznik a vývin rôznych foriem rizikového správania (napr. niektoré modely rovesníckych programov, rôzne intenzívne sociálno-psychologické skupinové programy upevňujúce napr. sociálne zručnosti, komunikáciu, vzťahy).